Gizlilik Politikası Ve Kullanım Sözleşmesi

MineLith Hizmet Şartları Ve Kullanım Sözleşmesi

Son Güncelleme: 10.06.2022

MineLith hizmet şartları ve kullanım sözleşmesinde, MineLith tarafından size oyunlarımız, internet sitelerimiz gibi tüm hizmetlerimizi kullanma ve onlardan yararlanma izni verirken size sunduğumuz şartları belirtmektedir. 

İADE POLİTİKASI

1.1 Aldığım Bir Ürün Veya Kredinin İadesini Yaptırabilir Miyim ?

MineLith üzerindeki tüm kredi yüklemeleri ve satın aldığınız tüm ürünlerin satışı nettir. Herhangi bir sebepten ötürü bu işlemi geriye alamaz, değiştiremez, durduramaz veya iade talep edemezsiniz. Tüm alımlar ya da kredi yüklemelerinde oyuncularımızın bunun bilincinde olduğunu varsayarak satış yapmaktayız.

SANAL İÇERİKLER, OYUN İÇİ PARA VE SATIN ALIMLAR

1.2 Sanal İçerik Nedir ?

Sanal içerik MineLith üzerinde yaptığınız ücretli alımlar sırasında aldığınız (VIP Üyelik Paketi, Spawner, Kasa Anahtarı Gibi) ürünlere denmektedir. Bir ürünü satın aldığınızda sadece aldığınız bölümde geçerli olduğunun bilincinde olarak satın alım yaparsınız, yani aldığınız ürünler sadece market sayfasında seçtiğiniz kategoride teslim edilir. Oyunlar arasında takas edilemez.

1.3 Nasıl Sanal İçeriğe Sahip Olurum ?

MineLith oyunları üzerinde bir sanal içeriğe sahip olmanın birden fazla yolu vardır. 

 • Hesabınıza banka/kredi kartı veya ininal/papara gibi ön ödemeli kartlar ile alacağınız ürüne yetecek kadar bakiye yükleyerek market sayfasından istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Ürünü alırken sunucuda bulunmalısınız aksi taktirde ürün teslim edilemeyebilir.
 • MineLith tarafından ya da farklı 3. Şahıslar tarafından düzenlenen etkinlikler ve çekilişler sayesinde hediyeler kazanabilirsiniz. MineLith tarafından yapılan çekilişlerde bir ürün kazanırsanız direkt olarak ürün hesabınıza tanımlanır ve sandık sayfanızdan ürünü aktif edebilirsiniz. Eğer kredi kazandıysanız "Hediye Kuponu" adlı sayfaya giderek kuponu bozdurabilirsiniz. 3. Şahıslar tarafından yapılan etkinliklerde ve çekilişlerden MineLith hiç bir sorumluluk kabul etmez.
 • Bir arkadaşınız tarafından size hediye olarak ürün gönderilebilir. Ürünü satın aldıktan sonra sandık sayfasından "Hediye Et" butonuna tıklayarak ürünü sizin hesabınıza tanımlayabilir.

1.4 Satın Aldığım Sanal İçeriğin Tüm Hakları Bana Mı Ait ?

Hayır. MineLith üzerinde bir ürün satın alarak belirli bir süreliğine o ürüne sahip olma hakkını elde edersiniz. Satın aldığınız sanal içeriğin süresi dolduğunda otomatik bir şekilde ücreti alarak yenilenmeyecektir ürünü tekrardan kullanmak isterseniz süresi dolduğunda ya da dolmadan önce satın alarak sandığınızda bekletebilirsiniz.


Hizmet Şartları Ve Kullanım Sözleşmemizde aksi belirtilse bile oyun içerisindeki hesaplarınızda hiç bir mülkiyet hakkınızın olmadığı ve tüm haklarının MineLith'e ait olduğunu ve çıkarlarımız gereği hesabınızın geçici/kalıcı olarak askıya alma ya da feshetme hakkının bulunduğunun bilincinde olursunuz.

ÖDEME İŞLEMLERİNDEKİ SÜREÇLER

1.5 MineLith Oyunları Tamamen Ücretsiz Mi ?

MineLith oyunlarının büyük bir bölümü ücretsiz olsa da oyun deneyimini iyileştirmek adına bazı özelliklerimizi ücretli sunmak zorundayız. Bir kredi yüklemesi sırasında yükleme yapan oyuncu sunucumuzun gelişmesi adına MineLith'e bir bağış yapmış sayılır ve bunun karşılığında sitemizde kullanabileceği bir kredi hesabına tanımlanır. Ödeme sırasında tüm verilerinizi MineLith ve iş birliği yaptığımız ödeme sağlayıcımız ile doğru ve eksiksiz bir şekilde paylaşacağınızı kabul edersiniz.

1.6 Ödeme Süreci Nasıl İşler

MineLith üzerinde bir ya da daha fazla ürün satın alacağınız zaman hesabınıza bakiye yani kredi yüklemeniz gerekir. Bu işlemi bir kredi/banka kartı ile veya ininal/papara gibi ön ödemeli kartlar ile yapabilirsiniz. "Bakiye Yükle" sayfasına giderek sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra "Kredi Yükle" butonuna basmalısınız. Ardından sizi güvenli ödeme sayfasına aktaracaktır. Bu sayfadan kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

1.7 Kredi Ve Aldığım Ürün Hesabıma Ne Zaman Tanımlanır

Kullandığımız otomasyonlarda bir sorun olmadığı sürece bakiyeniz yani krediniz ve satın almış olduğunuz sanal içerik direkt olarak hesabınıza tanımlanır. Bu süreçte bir hata olduğunu farkederseniz ya da bir sorun yaşarsanız destek üzerinden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

1.8 Ödeme Sırasındaki Sorumluluklarım Nelerdir ? 

Ödeme sırasında ister istemez kullandığımız otomasyonlarda hatalar oluşabiliyor, bu yüzden hesabınıza ürün hatalı tanımlanmış/tanımlanmamış ve ya eksik bakiye yüklenmiş olabilir. Bu tür bir durum karşısında direkt olarak destek üzerinden bizim ile iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

HESAP

1.9 Heap Oluşturmamda Bir Kısıtlama Bulunuyor Mu ?

MineLith üzerinde hesap oluşturmanın bir sınırlaması bulunmamaktadır istediğiniz sayıda hesap açabilirsiniz. MineLith üzerinde hesap oluşturabilmek için 13 yaşından büyük olmanız veya ebeveyniniz/yasal vasinizin tarafından izin almış olmanız gerekmektedir.13 yaşın üzerinde olmamanız durumunda oluşturulan hesabın tüm aktivitelerinin sorumluluğu ebeveyniniz/yasal vasiniz ve size aittir MineLith hiç bir sorumluluk kabul etmez. Hesap oluşturduğunuzda Kurallar sayfasındaki kurallarımızı kabul etmiş olursunuz.

2.1 Tüm Bilgilerimi Doğru Vermek Zorunda Mıyım ?

Evet MineLith hizmetlerinden yararlanmak için verdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

2.2 Hesabımı Takas Edebilir Miyim Veya Satabilir Miyim ?

Hayır. MineLith sunucularında kullandığınız hesabınızı satamaz veya takas edemezsiniz. Hesabınızı oluşturduğunuzda aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

 • Hesap bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşamazsınız. Paylaşmanız durumunda tüm sorumluluk size aittir.
 • Hesap bilgilerinizi veya hesabınızı satamaz/devredemezsiniz.
 • Hesap bilgileriniz size aittir ve gizli tutmalısınız.

Eğer hesabınızı satmaya veya takas yapmaya çalıştığınız fark edilirse satın alan kişinin ve satan kişinin hesapları kalıcı olarak yasaklanacaktır.

HESABINIZ FESHİ

2.3 Hesabınızın Feshi

2.3.1 - Siz. Hesabınızın askıya alınması veya silinmesi için destek üzerinden "Hesap" kategorisinde bir destek talebi oluşturarak bunu bize bildirebilirsiniz. Hesabınız 14 iş günü içerisinde MineLith sunucuları ve veri tabanından silinecektir. 

2.3.2 - Biz. MineLith olarak şu durumlarda hesabınızı feshetme veya silme hakkımızı saklı tutarız.

 • Hizmet şartları ve kullanım koşullarını ya da kuralları ihlal etmeniz durumunda.
 • Yasal gerekçeler ve 3. şahıs firma/kişilerin haklarının korunması veya MineLith menfaatleri ve çıkarları gerekçesi ile hesabın aktivitelerinin sonlandırılması gerekirse.
 • Başka bir kişinin ödeme yöntemini izinsiz bir şekilde kullanmışsanız. 

Yukarıdaki maddelerin gerçekleşmesi durumunda MineLith haber vererek ya da habersiz bir şekilde hesabınızı geçici/kalıcı şekilde askıya alabilir ya da silebilir.

Bir hata yaptığımızı düşünüyorsan info@minelith.com adresinden bize mail gönderebilirsin.

2.4 Hesabım Sonsuza Kadar Saklanacak Mı ?

Bu soruya cevap vermemiz mümkün değildir çoğu firma gibi bunun garantisini veremeyiz. Uzun bir süre hesabınıza giriş yapmadıysanız hesabı feshetme veya askıya alma hakkımızı saklı tutarız.

2.5 Hesabım Feshedilirse Ne Olur ?

Hesabınıza erişiminiz engellenir ve hesabınızda bulunan tüm içerikler silinir. (Bunlara site üzerindeki bakiyeniz, satın aldığınız sanal ürünler ve oyun içindeki eşyalarınız dahildir.)

 • Her hangi bir iade talebinde bulunamazsınız.
 • Size ait olan diğer hesaplarınız da aynı şekilde feshedilecektir.

Her oyuncumuz MineLith sunucularında oynadığınız süre boyunca hesabının Hizmet Şartları Ve Kullanım Sözleşmesi ve Kurallarımız kapsamında her zaman feshedilebileceğinin bilincindedir.

SINIRLAMALAR

2.6 MineLith Hizmetlerini Kullanarak Neler Yapabilirim ?

MineLith Hizmetleri’ni ve Sanal İçerikleri sadece şahsi ve ticari olmayan amaçlarınız için kullanabilirsiniz. Herhangi bir MineLith Hizmetinden gelir elde edemezsiniz veya Sanal İçeriklerinizin takasını/satışını yapamazsınız. Sanal İçerikleriniz devredemezsiniz ve MineLith tarafından gerek duyulduğu taktirde geri alınabilir. Hesabınızın feshedilmesi veya askıya alınması durumunda Sanal İçerikleriniz de sonlandırılabilir. Aksi, tarafımızca belirtilmedikçe hiçbir MineLith Hizmeti üzerinden gelir sağlayamazsınız.

TARAFINIZCA OLUŞTURULAN İÇERİKLER

2.7 MineLith Hizmetleri Kapsamında Yayınladığım İçeriklerden Sorumlu Muyum ?

Evet. MineLith hizmetleri kapsamında yayınladığınız her metin, görüntü, ses ve her türlü iletişiminizden siz sorumlusunuz.

İçeriklerinizi ancak şu şartları kabul ediyorsanız yayınlayabilirsiniz: 

 • İçeriklerinizi yayınlandığınız andan itibaren dağıtma, yayınlama, yayından kaldırma, uyarlama, türevlerini üretme, değiştirme ve tüm telif haklarını süresiz ve ücretsiz bir şekilde MineLith'e vermiş olduğunuzu kabul edersiniz.
 • İçeriklerinizdeki tüm haklardan Türkiye Cumhuriyeti Anayasası gereğince kanunlarının izin verdiği ölçüde feragat edersiniz.
 • İçeriklerinizin MineLith'e hiç bir gizlilik yükümlülüğü eser sahibini zikretme yükümlülüğü veya başka yükümlülük getirmediğini ve İçerikleriniz’in herhangi bir kullanım veya ifşasından dolayı MineLith'in sorumlu tutulmayacağının farkında ve bilincindesiniz.
 • İçeriklerinizin hiç bir 3. şahıs haklarına tecavüz etmeyeceğini kabul ediyorsunuz.

TELİF HAKKI İHLALLERİNİN BİLDİRİLMESİ

2.8 Birisi Telif Hakları İle Korunan Bir Eserimi MineLith Hizmetrini Kullanarak İhlal Etmişse Ne Yapmam Gerekir ? 

MineLith hizmetleri içerisinde telif haklarınızı ihlal etmiş bir içeriğin bulunduğunu düşünüyorsanız eğer bunun için support@minelith.com mail adresine adınız soy adınız, telif haklarına sahip olduğunuz içeriğin adı, size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ve mail adresiniz ile birlikte mail gönderebilirsiniz. Sadece telif hakkına sahip kişi bunun için bize mail gönderebilir diğer mailler dikkate alınmayacaktır.


Söz konusu bildirim bir yasal bildirimdir ve gerektiğinde ihlal ettiğinden şüphelenilen kişi ile paylaşılabileceğini bilmenizi isteriz.

GÖZETİM VE TAKİP

2.9 MineLith Hizmetlerini Kullanırken MineLith Beni Gözetim Altında Tutuyor Ve Takip Ediyor Mu ?

MineLith hizmetlerini kullanırken hileleri ve haksız rekabeti engellemek ve MineLith hizmetlerini iyileştirmek için bilgisayarınızda veya cihazınızda aktif bir şekilde sizi gözetim altında tutabiliriz. Hangi verileri topladığımız ve ne için kullandığımızı daha detaylı öğrenmek için aşağıdaki Gizlilik Politikası başlığı ile başlayan bölümü inceleyebilirsiniz.

MineLith Gizlilik Politikası

MineLith tarafından size oyunlarımızı, internet sitelerimizi ve ve mobil cihazlar veya masaüstü cihazlar kullanarak gibi nasıl eriştiğiniz dikkate alınmaksızın hizmetlerimizi kullanmanız sırasında ne gibi bilgileri topladığımız ve bunları nasıl kullanabileceğimizi açıklamaktadır. 

TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER

1.1 MineLith Hizmetlerinin Kullanım Sırasında Girdiğiniz Bilgileri Topluyoruz.

Aşağıdakiler Bunlar Arasındadır:

 • E-posta adresiniz, oyun içi nickiniz(rumunuz), discord isminiz gibi bilgileriniz.
 • MineLith hizmetlerine erişim güvenliğinizi korumak için bize yardımcı olan kullanıcı adınız ve oturum açma tarihleriniz, IP adresleriniz gibi ayrıntılar.
 • Satın alımlarınızın işlenmesinde yardımcı olması için adınız, soy adınız, telefon numaranız, ödeme methodunuz ve başka ayrıntılar.
 • Yardım Merkezi ile ilgili bilgileriniz. Yardıma ihtiyacınız olduğu konular, destek talepleriniz, hesap ve sipariş ayrıntılarınız. 
 • Yarışma veya çekilişlerle bağlantılı olarak bizimle paylaştığınız bilgiler.
 • MineLith Hesap Bilgileriniz.

1.2 MineLith Hizmetlerini Kullanım Sırasında oyun Deneyiminizi İyileştirmek, Etkileşimi Nasıl Yürüttüğünüzü Ve Bunları Yapmak İçin Kullandığınız Cihazları Anlamak İçin Birtakım Bilgileri Topluyoruz.

Aşağıdakiler bunlar arasındadır:

 • MineLith Hizmetleri’ni kullanmanız sırasındaki zaman damgaları, göz atma süreleri, tıklamalar, kaydırmalar, yönlendirme/çıkış sayfaları ve oyun içi faaliyetler.
 • Tarayıcı sürümünüz, işletim sisteminiz ve sürümü, internet servis sağlayıcınız.
 • MineLith Hizmetleri kullanımı sırasında aldığınız performans bilgileri. FPS durumunuz, ping durumunuz.

BİLGİLERİNİZİ NASIL TOPLUYORUZ ?

Sizin sağladığınız verilerin yanı sıra MineLith hizmetlerini kullandığınız sürelerde bazı bilgileri otomatik bir şekilde topluyoruz. Bu bilgiler sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizi kullanmanız için gerekli bilgilerdir.

 • Oyun istemcimizden ve programlarımızdan.
 • Çerezler ve bağlantılı teknolojiler ile.

BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ ?

Bilgilerinizi MineLith Hizmetlerini geliştirmek, iyileştirmek, daha iyi oyuncu deneyimleri oluşturmak ve pazarlama konusunda bize yardımcı olmaları için yasal dayanaklarımıza uygun bir şekilde kullanıyor ve paylaşıyoruz.

 1.3 Yasal Dayanaklarımız Nedir ?

 • Hizmet Şartları’nın uygulanması ve MineLith Hizmetleri’nin tedariki için gerekli olduğu şekillerde.
 • Sizin ve başkalarının yaşamsal çıkarlarını korumak için.
 • MineLith'in yasal zorunluluğa veya bir mahkeme kararına uyması veya yasal hakkını kullanması ve savunması için.
 • Kamu yararı için gerekli olan durumlarda.

1.4 Bilgilerin Kullanılması

Topladığımız bilgileri MineLith hizmetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, sizinle iletişimimizi yürütmemizde ve reklam faaliyetlerimizi düzenlememizde yardımcı olması için kullanıyoruz.

Ayrıca gerekli veya uygun olduğu hallerde (yasal yükümlülük, meşru bir çıkar, kamu yararı için, sizin veya 3. şahısların yaşamsal çıkarlarını korumak için) de bilgileri kullanabilir ve ifşa ve muhafaza edebiliriz. 

Aşağıdakiler bu gibi durumlara örnektir:

 • Kanunlar gereği yasal bir sürece karşılık vermek.
 • MineLith hizmetlerini iyileştirmek ve güvenli bir şekilde yürütmek için.
 • Diğer oyuncular ve 3.şahıs kişi/firmaları korumak için
 • Kendi haklarımızı korumak için.

1.5 Bilgilerinizin Paylaşımı

İletişim Bilgilerinizi (Telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi) bilgileri sizin haberin olmadan ve sizden izinsiz 3. şahıs firma ve kişiler ile paylaşmıyoruz.

1.6  Sohbet Ve Oyuncu Davranışları

Tüm oyuncularımızın Hizmet Şartları Ve Kullanım Sözleşmesi ile Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına uygun olup olmadığını denetlemek için özel veya kamuya açık mesajlarınızı, tıklamalarınızı gibi verileri otomatik ya da manuel sistemler aracılığı ile inceliyor ve işliyoruz.


GİZLİLİK POLİTİKAMIZI OKUYAN HERKES KURALLARIMIZI KABUL ETMİŞ SAYILIR.